Redway Yurtdışı Eğitim
 • İletişime Geç
  0850 885 2202
 • Adresimiz
  15 Mayıs Mh GMK Blv No:147 Kat:7
 • Çalışma Saatleri
  Pzt - Cmt 9.00 - 21.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Enstitüsü

Anasayfaigor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Enstitüsü

Igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Enstitüsü

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi “Igor Sykorsky Kiev Politeknik Enstitüsü” – NTUU “KPI” 1898 yılında kuruldu. QS World University Rankings 2018-2019 Dünya sıralaması sıralama Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 501. igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Enstitüsü  Üniversitede 19 fakülte, 9 eğitim ve bilimsel enstitü, çeşitli bilimsel araştırma ve araştırma enstitüsü ve eğitim alanında. 500, fazla profesör ve 1300’den fazla doçent ile eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Üniversiteler “Polytechnika” adıyla kendi yayınevi vardır. Redway Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmamız ile bu okula başvuru yapabilir tüm süreci yürütebilirsiniz. 

 

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK  EĞİTİM: Ukrayna’da eğitim almak için bölüme göre dil eğitimi değişmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi ‘nde Ukraynaca, Rusça ve İngilizce eğitim almak mümkündür. Ancak genel olarak Akademik eğitim dili Rusçadır. Ukrayna’da üniversite eğitimiine başlayabilmek için 1 yıllık hazırlık eğitimi.

“Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi“ Igor Sykorsky Kiev Politeknik Enstitüsü ””

Ukrayna vatandaşlarının yanı Sıra yabancı Öğrencilere de ev sahipliği yapan üniversitede, yabancı Öğrenciler  1 yıl Rusça Hazırlık  programı bitirdikten Sonra  4 Yıl Lisans Eğitimi  alabilmektedir. Öğrenciler Hazırlık eğitimini tamamladıktan Sonra diledikleri üniversitelere Geçiş de yapabilmektedirler.

Avrupa Birliği Diploması ve YÖK Denklik

 • Üniversitemiz Dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde yer aldığından Lisans programlarına sınavsız bir şekilde YGS/LYS veya muadil sınav şartları aranmaksızın sadece lise diplomanızla kayıt olabilir, eğitiminiz sonunda denklik işlemlerine başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Ukrayna’dan alınacak diplomalar Avrupa’da denk sayıldığından istediğiniz okulda yüksek lisans yapabilir aynı zamanda çalışma ve oturum izinlerinin alınmasının ardından Avrupa birliğine bağlı tüm ülkelerde diploma ile çalışabilirsiniz.

TÜRKİYE'DE DENKLİK

 • QS World University Rankings® 2018-2019 Dünya sıralamasına göre Ukrayna’da, Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 501. Sırada yerini almıştır Avrupa Konseyi, Avrupa Bölgesindeki yükseköğretim ile ilgili diploma ve derecelerin tanınması için 11 Nisan 1997 tarihinde Unesco ile birlikte Lizbon Tanıma Sözleşmesi’ni gerçekleştirmiştir. Ukrayna Milli Eğitim Bilim Bakanlığı 2007 Lizbon anlaşmasına dahil olmuştur. QS ve Webometrics uluslararası derecelendirmelerine göre, NTUU “KPI”, dünyanın en iyi üniversitelerinin % 4’ünden biridir

KİEV POLİTEKNİK

QS RANKING 501. SIRADAYIZ

Uluslararası Staj Programları

“Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi “Igor Sykorsky Kyiv Politeknik Enstitüsü” NTUU “KPI”, Dünya çapında proje ortağı olarak katıldığı uluslararası bilimsel, eğitimsel ve sosyal projelere aktif olarak katılıyor. BM, UNDP, UNESCO, UNIDO, WIPO, Avrupa Komisyonu, NATO STCU, BSUN, CODATA, ICSU – uluslararası ve bölgesel uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaparak dünya çapında tanınan ünlü üniversiteler arasında yerini almaktadır.

Fakülte ve Bölüm Fiyatları

Ukrayna vatandaşlarının yanı sıra yabancı öğrencilere de ev sahipliği yapan üniversitede, yabancı öğrenciler 1 yıl Rusça ya da İngilizce Hazırlık programı bitirdikten sonra 4 Yıl Lisans Eğitimi alabilmektedir. Ukrayna’nın en büyüksanayi şehrinde yer alan üniversite, yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin de dikkatini çekmektedir. Ekonomik ve kaliteli bir yurt dışı eğitimi tercih edenler için, Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi “Igor Sykorsky Kyiv Politeknik Enstitüsü” oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Üniversite ve Rusça Hazırlık Eğitim içeriklerimiz, Katılım Şartları, Kampanya ve İndirimli fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, formu doldurmanız yeterlidir. Eğitim danışmanlarımız en geç 24 saat içerisinde talebinizi değerlendirerek, sizinle iletişime geçecektir.

Mesaj Gönder
Redway Yurtdışı Eğitim