Redway Yurtdışı Eğitim
 • İletişime Geç
  0850 885 2202
 • Adresimiz
  15 Mayıs Mh GMK Blv No:147 Kat:7
 • Çalışma Saatleri
  Pzt - Cmt 9.00 - 21.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Ukrayna Kiev Üniversite Eğitimi Rusça Kursu

AnasayfaŞehirlerUkrayna Kiev Üniversite Eğitimi Rusça Kursu

KİEV (Киев) | UKRAYNA EĞİTİM VE YAŞAM

Ukrayna Kiev Üniversite Eğitimi Rusça Kursu hazırlık eğitimleri ya da 4-8-12-16 -24 hafta süren dil kurslarıyla birlikte çok ekonomik olarak öğrenebildiğiniz gibi  Ukrayna Kiev Üniversiteleri lisans bölümleri ile de üniversite okuyabilirsiniz.  Ukrayna Kiev Üniversiteleri Rusça öğrenmek isteyenler için kaliteli ve çok ekonomik fiyatlarla eğitim fırsatı sunuyor.

Ukrayna Kiev Üniversite Eğitimi Rusça Kursu

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev ayrıca Ukrayna’daki en büyük şehirdir. Kiev’in nüfusu 2.785.976’dır. Şehir ticaret ve tarım bakımından merkez konumundadır. Bu yüzden çok kısa sürede zenginleşmiştir. Kiev, Bolşevik devrimi sırası Petersburg ve Moskova’dan sonra ülkede önemli üçüncü şehir haline gelmiştir. 1991 yılında Sovyet Rusya’nın dağılmasının ardından Ukrayna’nın başkenti olmuştur. Kiev’in doğası, eşsiz güzelliği ve ormanları görülmeye değerdir. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle Avrupa’nın en önemli şehri haline gelmiştir.

KİEV ÜNİVERSİTELERİ

Kiev Igor Sikorsky Politeknik Üniversitesi 
Kiev Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi 
Ukrainian-American Concordia Üniversitesi 
Ukrayna Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi 
Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

FESTİVALLER KENTİ KİEV

 • Kiev Moda Haftası: Mart
 • Kiev Docudays Belgesel Film Festivali :Mart
 • Kiev Day Mayıs
 • Kiev Uluslararası Reklamcılık Festivali: Mayıs
 • Kiev İlkbahar Uluslararası Tartışma Turnuvası: Mayıs
 • Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali: Ekim

KİEV RESMİ TATİLLER

 • Yeni Yıl (1 Ocak)
 • Noel (7 Ocak)
 • Uluslararası Kadınlar Günü (8 Mart)
 • İşçi Bayramı (1-2 Mayıs)
 • Zafer Bayramı (9 Mayıs)
 • Anayasa Bayramı (28 Haziran)
 • Bağımsızlık Günü (24 Ağustos)
KONAKLAMA SEÇENEKLERİ
Türkiye ile kıyaslandığında Kiev’de su, gaz ve elektrik giderleri yok denecek kadar azdır. Rusça kursu ya da üniversite eğitim için Ukrayna Kiev’i tercih eden öğrencilerimiz yurt ya da ev tipi olmak üzere konaklamalara yerleştirilirler.
ÜNİVERSİTE YURTLARI
Yurtta kalmak isteyen öğrenciler için Ukrayna üniversiteleri bu konuda gerekli adımları atmış ve yabancı öğrencilere yurtlarda kontenjan sıkıntısını kaldırmıştır. Yurtta kalan öğrencilerin kullandığı ortak mutfaklarda istedikleri yemeği yapabilirler. Bu maliyetlerini oldukça düşürecektir.
EV /APART KONAKLAMA
Ev tipi konaklamada öğrenciler kendilerine uygun evlere yerleşme imkanı vardır. Ukrayna’da öğrenci yurtları yıllık ortalama 350-750 dolar arasındadır. Ukrayna’da evde yaşamak isteyen öğrenciler için ev kiraları ortalama 350-600 dolar arasında değişmektedir. 2-3 kişilik evlerin fiyatları aylık kişi başı ortalama 150-200 dolar tutmaktadır.

KİEV'E NASIL GİDİLİR?

Kiev’in resmi dili Ukraynaca’dır. Ayrıca kentte Rusça da konuşulur. Hatta halkın çoğu Rusça konuşmaktadır. Kiev’de İngilizce ise belli genç kesim tarafından konuşuluyor. Şehirde orta derece İngilizce ile şehirde dil sorunu yaşamazsınız.Kiev karasal iklime sahiptir. Yazları çok nemli geçen şehirde kış mevsimi ise çok soğuk geçer. Ocak ve Şubat aylarında hava sıcaklığı sıfırın altındadır. Türkiye’den Kiev’e uçuş seferleri mevcuttur. Yaklaşık 2 saat süren uçak yolculuğunuzun ardından Kiev’e ulaşabilirsiniz.

UKRAYNA KİEV’DE ULAŞIM

Kiev’de en yaygın kullanılan ulaşım biçimi metrodur. Metro dünyanın en büyük metrolarından biri olma özelliğine sahiptir. Tramvay ve trolleybus gibi diğer ulaşım araçları da Kiev’de hizmet vermektedir.

Kievde Metro hattı
Kiev’de metro oldukça derine inşa edilmiştir. Rivayete göre Kiev metrosunun Soğuk Savaş Dönemi’nde halkın saldıralara karşı sığınması için yapıldığı söylenmektedir. Kiev metrosu Avrupa’nın en alçak ikinci metrosudur. Metro Tek Kullanımlık Jeton Fiyatı : 1.70 Grivna
Kievde Taksi Ulaşımı
Kiev’de taksi fiyatları Türkiye’deki taksi fiyatlarına göre daha ucuzdur. Fakat farklı olan şehirde her araba beklenmedik anlarda taksi görevi üstlenebilmekte. Taksi kullanmak isterseniz resmi işaretli olanları tercih etmelisiniz.
Kievde Diğer Ulaşımlar
Kiev Havaalanı ve Şehir Merkezine Ulaşım Kiev Borispol havaalanı şehir merkezine uzaktır. Havaalanından şehir merkezine ulaşımı Marshurutka minibüsleriyle sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir başka seçenek ise Skybuslerdir. Bu otobüslerle 1 saatte şehir merkezinde olabilirsiniz. Ayrıca daha rahat ulaşımı tercih etmek isterseniz taksi ile yolculuk yapabilirsiniz.
Mesaj Gönder
Redway Yurtdışı Eğitim