Redway Yurtdışı Eğitim
  • İletişime Geç
    0850 885 2202
  • Adresimiz
    15 Mayıs Mh GMK Blv No:147 Kat:7
  • Çalışma Saatleri
    Pzt - Cmt 9.00 - 21.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Ukrayna da Hukuk Eğitimi ve Fiyatları

AnasayfaUkrayna da Hukuk Eğitimi ve Fiyatları

Ukrayna'da Uluslararsı Hukuk Eğitimi alabileceğiniz Üniversiteler

Ukrayna da Hukuk Eğitimi ve Fiyatları

Ukrayna da Hukuk Eğitimi ve Fiyatları ile Ukrayna vatandaşlarının yanı sıra dünyanın her yerinden gelen yabancı öğrencilere de ev sahipliği yapan Ukrayna’daki Hukuk üniversiteleri oldukça ekonomik ve kaliteli bir şekilde Avrupa Hukuk sistemi standartlarında eğitim vermektedirler. Hukuk Eğitimi için Odessa, Kiev, Kharkiv ve Lviv şehirlerindeki üniversiteleri tercih eden yabancı öğrenciler Lisans eğitimlerinden önce 9 ay süren Rusça ya da Ukraynaca Dil Hazırlık eğitimi almaktadırlar. Hukuk alanına yönelik verilen Hazırlık programı sonunda 4 Yıl Lisans Eğitimini başarıyla bitiren öğrencilerimiz “Uluslararası Hukuk” mezunu ünvanı alarak Ukrayna dahil Avrupa’daki tüm ülkelerde Çalışma ve Oturum hakkı alabilmektedir.

Ukrayna da  Hukuk Eğitimi ve Fiyatları Ukrayna Üniversite Eğitimi , Üniversite bölümleri ücretleri ve kayıt danışmanlığı temsilciliklerimizle iletişime geçebilirsiniz. ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI 0850 885 22 02

Mezuniyet sonrası Türkiye'de Denklik alabilirsiniz

Birinci koşul Üniversitenin Türkiye Tarafında Tanınması

Ukrayna ya da herhangi başka bir ülkede Hukuk Eğitimini tamamlamış öğrencinin Türkiye’de aldığı diplomanın Denkliği alması için 2 koşulu da yerine getirmesi gerekmektedir. Birincisi üniversitenin YÖK tarafından tanınması: Gitmek istediğiniz üniversitenin YÖK tarafından tanınıp tanınmadığını öğrenmek için E-Devlet Kapısı üzerinden E-devlet şifrenizle hesabınıza girip arama butonuna “Okul Tanıma Belgesi Sorgulama” yazıp ilgili ülke ve üniversiteyi seçip sorgulama yapmalısınız.

İkinci koşul Türk Hukuk Sistemine göre Fark Derslerini alması

İkinci Koşul ise öğrencinin Ukrayna ve Avrupa Hukuk sistemine göre eğitim almasından dolayı Türkiye’de bu mesleği icra edebilmesi ve çalışabilmesi için Türk Hukuk Sistemine de hakim olması gerekmektedir. Bunun için de Türk Ticaret Hukuku, Türk Medeni Hukuku, Türk İcra ve İflas Hukuku vb. gibi yaklaşık 13 fark dersini de Ankara, İstanbul, 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde alması gerekmektedir. Bu süreç yaklaşık 1 yıl sürmektedir. Ayrıca aynı koşul, Avukatlık stajına kabul edilebilmek ve avukat olabilmek için Avukatlık Kanunu Madde 3/ b maddesince,Türk hukuk fakültelerinden birinden mezun olmak veya yabancı memleket hukuk fakültesinden mezun olup da Türkiye hukuk fakülteleri programlarına göre noksan kalan derslerden başarılı sınav vermiş bulunmak” Türkiye Barolar Birliği tarafından da aranmaktadır koşulu da geçerlidir.

Ücretsiz Danışmanlık
Hemen Bilgi AL

Odessa II Mechnikov Ulusal Üniversitesi

Ukrayna’da eski üniversitelerinden biri olan Odessa II Mechnikov Ulusal Üniversitesi 1865 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın alanında kendini kanıtlamış bir eğitim kurumudur. Ekonomik ve kaliteli bir yurt dışı eğitimi tercih edenler için, Odessa II Mechnikov Ulusal Üniversitesi oldukça doğru bir tercih olacaktır. Odesa II Mechnikov Ulusal Üniversitesi, 1908’de Nobel’in öncüsü olan bilim adamı Élie Metchnikoff’un adını taşıyan ülkenin önde gelen hukuk ve ekonomi üniversitelerinden biridir. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Üniversitenin herhangi bir bölümünde okumanın yıllık toplam maliyeti bir öğrenci için ortalama 2.000- 2.500 $ arasında değişmektedir.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Ukrayna Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Deniz Hukuk fakültesinde eğitim alan öğrenciler hem deniz hukuku hem organizasyon yöneyimi hem de deniz ulaştırma kuruluşlarının yönetimi hakkında uzmanlaşmaktadır. Deniz hukuku eğitimi almak isteyen öğrenciler denizcilik taşımacılığı gerçekleştiren kuruluşlar için hem yönetici hem de avukat yetiştirmektedir. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynacadır. Üniversitenin herhangi bir bölümünde okumanın yıllık toplam maliyeti bir öğrenci için ortalama 2.100-2.600 $ arasında değişmektedir.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Ukrayna’nın hukuk eğitimi alanında lider bir konumda olan Odessa Ulusal Hukuk Akademisi Devlet organları ve yerel öz-yönetim kurumlarıyla ve ayrıca Odessa şehrinde önde gelen hukuk firmaları ile yapılan işbirliği içindedir. Eğitim Dili Ukraynaca’dır. Üniversitede, 350 ‘den fazla profesör ve öğretim görevlisi akademisyen görev yapmaktadır. 16 binin üzerinde öğrenci “Hukuk”, “Siyaset Bilimi”, “Fikri Mülkiyet”, “Konsolide Bilgi”, “Devlet Hizmeti” alanlarında eğitim görmektedir. Üniversitenin okumanın yıllık toplam maliyeti bir öğrenci için ortalama 2.100 2.400 $ arasında değişmektedir.

igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi birçok ülke öğrencilerinin ilgisini çeken üniversitedir. Kuruluş tarihi yanı 1898’den bugüne kadar üniversitede 112 ülke vatandaşı olan 6000 yakın yabancı öğrenci tahsil görmüştür. igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi – NTUU “KPI” 1898 yılında kurulmuştur. QS World University Rankings 2019- 2020 Dünya sıralamasına göre Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 601. Sırada yerini almıştır. Üniversitede 19 fakülte, 9 eğitim ve bilimsel enstitü, çeşitli bilimsel ve araştırma enstitüleri ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. Lisans, Uzman ve Yüksek Lisans, Doktora alanlarında 500’den fazla profesör ve 1300’den fazla doçent ile eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Üniversitenin herhangi bir bölümünde okumanın yıllık toplam maliyeti bir öğrenci için ortalama 2.100-2.800 $ arasında değişmektedir.

Kiev Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesi

Kiev Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesi 1834 yılında kurulmuştur. Ukrayna edebiyatı ve sanatında önemli bir figür olan Taras Şevçenko’nun adını almıştır. Birçok bilgi alanında uzmanları eğiten ve araştırma yapan bir yükseköğrenim kurumudur. Ukrayna’nın en prestijli üniversitesidir. Günümüzde, tarih boyunca yaptığı gibi, önemli bir kültür merkezi olmasının yanı sıra, önemli bir eğitim ve araştırma merkezi olma özelliğini de korumaktadır. Şu anda, Taras Shevchenko Üniversitesi’ni 14 akademik bölüm ve 4 enstitüsü bulunmaktadır. Değişik bölüm ve fakültelerinde 30.000 ‘i aşkın öğrenci bulunmaktadır. 1834 yılında kurulan üniversitenin ismi birçok kez değiştirilmiştir. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Üniversitenin herhangi bir bölümünde okumanın yıllık toplam
maliyeti bir öğrenci için ortalama 2.000-2.800 $ arasında değişmektedir.

Güney Ukrayna Ulusal Pedagoji Üniversitesi

Güney Ukrayna Ulusal Pedagoji Üniversitesi 1817 yılında kurulmuştur. Ukrayna’da üniversite eğitimi için tercih edilebilecek olan üniversitemiz, Ukrayna’nın en kaliteli ve en çok rağbet gören üniversitelerinden birisi olan Güney Ukrayna Ulusal Pedagoji Üniversitesi ’nde 9 farklı fakülte bulunmaktadır. Bunlar Sanat ve Grafik Fakültesi, Okul Öncesi Eğitim Fakültesi, Tarih ve Filoloji Fakültesi, İlköğretim Okulu Bölümü, Yabancı Diller Fakültesi, Fizik ve Matematik Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Rehabilitasyon Enstitüsü, Psikoloji Enstitüsü ve Lisansüstü Eğitim Fakültesi’dir. Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Üniversite diplomaları diğer ülkeler tarafından tanınır ve eğitim seviyeleri, gelişmiş yabancı ülkelerin diplomalarına karşılık gelir. Üniversitenin herhangi bir bölümünde okumanın yıllık toplam maliyeti bir öğrenci için ortalama 1.800-2.600 $ arasında değişmektedir.

Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi

Ukrayna’nın en eski akademik teknik eğitim kurumu olan Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi ayrıca Doğu Avrupa’nın en eski teknik okullarından biridir. 200 yıllık geçmişi olan üniversite yüksek kaliteli mühendisler, tasarımcılar ve bilim adamları yetiştirme konusunda yüksek itibar kazanmıştır.1816 yılında kurulan ve Lviv şehrinin en büyük yükseköğretim kurumu durumundaki Lviv Politeknik Üniversitesinde, 2000 akademisyen görev yapmaktadır.35 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü, 16 enstitü, bir araştırma merkezi, 8 yüksekokul, 12 yurt ile faaliyet gösteriyor. Eğitim dili Ukraynacadır. Üniversitenin herhangi bir bölümünde okumanın yıllık toplam maliyeti bir öğrenci için ortalama 2.000-2.300 $ arasında değişmektedir.

Mesaj Gönder
Redway Yurtdışı Eğitim