Redway Yurtdışı Eğitim
  • İletişime Geç
    0850 885 2202
  • Adresimiz
    15 Mayıs Mh GMK Blv No:147 Kat:7
  • Çalışma Saatleri
    Pzt - Cmt 9.00 - 21.00

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Ukrayna’daki Türk Öğrenci Sayısı Açıklandı

AnasayfaUkraynaUkrayna’daki Türk Öğrenci Sayısı Açıklandı
25
Nis
Ukrayna’daki Türk Öğrenci Sayısı Açıklandı

Ukrayna’daki Türk Öğrenci Sayısı Açıklandı

Verilerine göre geçen yıl Ukrayna’daki üniversitelerde yaklaşık 2 bin 700 Türk öğrencinin eğitim görürken iki ülke arasında eğitim alanında yapılan protokoller ile Ukrayna ve Türkiye, eğitim alanında işbirliğinde önemli bir başarı elde etmiş, özellikle Ukrayna’daki Türk öğrenci sayısı 3,254‘e ulaşmıştır. Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi ve Türkiye Genel Temsilcisi Andrii Sybiha, bunu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı görüşme sonrasında Twitter’da yazdı.

Ukrayna’daki Türk öğrenci sayısı 3,254’e ulaştı

“Eğitim alanındaki bazı başarılarımız var – Türkiye’deki üniversitelerdeki ve okullardaki Ukrayna dili, burslar ve Ukrayna’daki 3.254 Türk öğrenci. Ayrıca, aynı derecede iddialı hedeflerimiz var – anlaşmayı yeniliyor, bölümler arası komisyonlar kuruyoruz., bir sonraki toplantıda Rektörlerimiz de olacak.

Bildirildiği gibi, Türkiye’de Ukrayna dili öğrenmeye istekli olanların sayısı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır ve halen artmaktadır. Bir hafta önce, Türkiye’nin kuzeyindeki Samsun şehrinde, yabancılara yönelik Ukrayna dil kursları başlatıldı.Aynı zamanda Ukrayna’dan Türkiye’ye eğitim için gelen öğrencilerin sayısı artmaya devam ediyor. Geçen yıl ki verilere göre bu sayı 500 öğrenciydi.

Kaynak: ukrinform

Ukrayna 'da Üniversite Okumak ister misin?

Ukrayna Üniversitelerinde Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölümler arasında;  Tıp, diş hekimliği, eczacılık, uçak mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar bilgi teknolojisi, bilgisayar mühendisliği,Yazılım mühendisliği,hukuk, turizm, ekonomi, işletme,Uluslararası gemi kaptanlığı gibi birçok bölüm bulunmaktadır. Ukrayna üniversitelerinde lisans eğitimi almak için lise diploması yeterlidir. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenciler istedikleri bölüme kayıt yaptırabilirler. Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili Ukraynaca veya Rusça’dır.  Bazı bölümlerde İngilizce okumanız da mümkündür. Ama unutulmamalıdır ki ülke genelinde İngilizce eğitim seviyesi düşük olduğu için olan Ukrayna üniversitelerinde İngilizce bölümler tercih eden öğrencilerin sosyal hayatta iletişim kurmada problemler yaşayacağı aşikardır. 

Ukrayna’da bulunan ve temsilciliğini yaptığımız diğer üniversitelere buradan göz atabilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri ve Ukrayna Üniversite Fiyatları ile ilgili Ukrayna Üniversite bölümleri ücretleri ve kayıt danışmanlığı temsilciliklerimizle iletişime geçebilirsiniz. ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI 0850 885 22 02

ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI 0850 885 22 02


Related Posts
Mesaj Gönder
Redway Yurtdışı Eğitim